Finance

Seznami
SFL:BIT
Safilo Group SpA
1,85 €
+1,09%
(+0,020) 1D
9. okt., 17:35:08 GMT +2  ·   EUR
Vsi simboli
SimbolCenaSpremembaOdstotna sprememba
Generiranje najpomembnejših vpogledov za SFL …
Odpri
1,83 €
Visoka
1,88 €
Nizka
1,83 €
Tržna kapitalizacija
768,91 mio.
Povprečni promet
495,96 tis.
Promet
0,00
Razmerje med ceno delnice in čistim dobičkom
15,36
52-tedenski najvišji tečaj
2,28 €
52-tedenski najnižji tečaj
1,50 €
Čisti dobiček na delnico
0,12 €
Št. izdanih delnic
275,70 mio.
Št. zaposlenih
3 tis.
Odpri
1,83 €
Visoka
1,88 €
Nizka
1,83 €
Tržna kapitalizacija
768,91 mio.
Povprečni promet
495,96 tis.
Promet
0,00
Razmerje med ceno delnice in čistim dobičkom
15,36
52-tedenski najvišji tečaj
2,28 €
52-tedenski najnižji tečaj
1,50 €
Čisti dobiček na delnico
0,12 €
Št. izdanih delnic
275,70 mio.
Št. zaposlenih
3 tis.
Novice
Iz spletnih virov in novičarskih partnerjev
Profil
Safilo Group S.p.A. is an Italian company that designs, produces, and distributes prescription frames, sunglasses, sports eyewear, ski goggles and helmets, and cycling helmets under its own five house brands and 32 licensed brands, including Smith Optics since 1996. Safilo's products are manufactured in its own Italian facilities, with additional plants in China and the United States. In the recent years Safilo sold or closed several of its plants, Martingnacco, Italy in 2020, Ormož, Slovenia in 2021, and Longarone, Italy in 2023. According to the 2023 Annual Report Safilo has wholly owned subsidiaries in 40 countries and more than 50 distribution partners in 70 countries. Safilo has operated as one of the largest companies in the eyewear industry. The company traditionally trailed Luxottica, later EssilorLuxottica, as the second largest company, though slipped to third when both LVMH and Kering began manufacturing eyewear for its brands rather than having Safilo produce eyewear for their fashion houses; Kering Eyewear subsequently became the second largest in 2022. Wikipedia
Vizitka: Safilo Group SpA
Generalni direktorAngelo Trocchia
Št. zaposlenih3,37 tis.
Ustanovljeno1934
SedežPadova, Benečija, Italija
Sektor-
Spletno mestosafilo.com
Zadnje poročilo
4. avg. 2026
Finančno obdobje
Č2 2026
- / -
Prihodek/ocena (EUR)
255,98 mio. / 240,13 mio.
Konferenčni klic o finančnih rezultatih za finančno 2. Č za leto 2026
Čakanje na konferenčni klic o finančnih rezultatih
Hitri pregled
Vpogledi iz zadnjih novic in poročil
Prejšnja poročilaVse vrednosti v valuti EUR
Loading Previous Earnings...
Prihodek
Čisti prihodek
Vse vrednosti v valuti EUR
sep. 2025
dec. 2025
mar. 2026
jun. 2026
Prihodek
222,88 mio.
222,88 mio.
255,98 mio.
255,98 mio.
Strošek prodanega blaga
87,35 mio.
87,35 mio.
93,59 mio.
93,59 mio.
Stroški materiala in storitev
87,35 mio.
87,35 mio.
93,59 mio.
93,59 mio.
Stroški raziskav in razvoja
-
-
-
-
Skupni stroški raziskav in razvoja
-
-
-
-
Stroški prodaje, splošni in administrativni stroški
124,54 mio.
124,54 mio.
138,38 mio.
138,38 mio.
Operativni strošek
130,09 mio.
130,09 mio.
138,63 mio.
138,63 mio.
Skupni operativni stroški
217,44 mio.
217,44 mio.
232,21 mio.
232,21 mio.
Prihodek iz poslovanja
5,44 mio.
5,44 mio.
23,77 mio.
23,77 mio.
Drug prihodek, ki ne izhaja iz poslovanja
262,50 tis.
262,50 tis.
−2,18 mio.
−2,18 mio.
Zaslužek pred obdavčitvijo z vključenimi izrednimi postavkami
7,74 mio.
7,74 mio.
27,64 mio.
27,64 mio.
Zaslužek pred obdavčitvijo brez izrednih postavk
4,43 mio.
4,43 mio.
20,53 mio.
20,53 mio.
Odhodek iz obdavčitve dobička
4,47 mio.
4,47 mio.
5,42 mio.
5,42 mio.
Dejanska davčna stopnja
57,76 %
57,76 %
19,63 %
19,63 %
Drugi operativni stroški
5,54 mio.
5,54 mio.
247,50 tis.
247,50 tis.
Čisti prihodek
3,46 mio.
3,46 mio.
22,22 mio.
22,22 mio.
Neto stopnja dobička
1,55 %
1,55 %
8,68 %
8,68 %
Čisti dobiček na delnico
-
-
-
-
Prihodki iz obresti in naložb
561,50 tis.
561,50 tis.
327,50 tis.
327,50 tis.
Obrestni odhodki
−1,36 mio.
−1,36 mio.
−1,34 mio.
−1,34 mio.
Neto obrestni odhodki
−797,50 tis.
−797,50 tis.
−1,01 mio.
−1,01 mio.
Stroški amortizacije
-
-
-
-
EBITDA
11,19 mio.
11,19 mio.
29,30 mio.
29,30 mio.
Dobiček ali izguba pri prodaji sredstev
−5,50 tis.
−5,50 tis.
-
-
Vsebina z UI lahko vsebuje napake. Več o tem
PomočPošljite povratne informacijeZasebnostPogojiZavrnitev odgovornosti
Googlove aplikacije