Finance

Listák
Miért emelkedett a(z) PUM ennyivel: 2,80%?
Ásson mélyebbre
PUM:ETR
Puma
24,21 EUR
+2,80%
(+0,66) 1 n
okt. 15., 11:51:12 GMT+2  ·   EUR
Minden szimbólum
SzimbólumÁrVáltozásVáltozás %-ban
Legfontosabb statisztikák generálása a következőhöz: PUM…
Megnyitás
23,84 EUR
Magas
24,37 EUR
Alacsony
23,84 EUR
Piaci tőkeérték
3,58 Mrd
Átlagos forgalom
632,02 E
Forgalom
109,75 E
52 hetes legmagasabb ár
30,31 EUR
52 hetes legalacsonyabb ár
15,30 EUR
EPS (egy részvényre jutó eredmény)
-3,02 EUR
Kinnlevő részvények
148,01 M
Alkalmazottak száma
17 E
Megnyitás
23,84 EUR
Magas
24,37 EUR
Alacsony
23,84 EUR
Piaci tőkeérték
3,58 Mrd
Átlagos forgalom
632,02 E
Forgalom
109,75 E
52 hetes legmagasabb ár
30,31 EUR
52 hetes legalacsonyabb ár
15,30 EUR
EPS (egy részvényre jutó eredmény)
-3,02 EUR
Kinnlevő részvények
148,01 M
Alkalmazottak száma
17 E
Hírek, történetek
Internetes forrásokból és hírszolgáltató partnerektől
Profil
A Puma SE egy német sportszergyártó cég, mely cipőket, textíliákat, szabadidős ruházatokat és kiegészítőket állít elő. A cég székhelye a bajorországi Herzogenaurachban található. A Puma vezette csoporthoz tartoznak a Cobra Golf és stichd márkák. A Puma 2020-ban 5,2 milliárd eurós forgalmával és 78,9 millió eurós nyereségével valamint 14374 alkalmazottjával a Nike, az Adidas és a VF Corporation után a világ negyedik legnagyobb sportszergyártójának számított. A vállalat a Borussia Dortmund labdarúgócsapatának 5%-át birtokolja és mezbeszállítója 2012 óta. Az elődjének számító Gebrüder Dassler cipőgyárat 1924-ben alapította egy testvérpár, Adolf Dassler és bátyja, Rudolf Dassler. A folytonos vitáik miatt a második világháború után a vállalkozás felosztása mellett döntöttek. Rudolf a vállalkozását 1948-ban előbb a neveinek kezdő szótagjaiból képezett Ruda névvel jegyeztette be, amit hamarosan Pumára változtatott. Adolf a sajátjának az Adidas nevet adta. A Puma első logója egy nagy „D”-betű közepén átugró puma volt, négyzet alapon, a cipőket és öltözékeket díszítő logó és „formacsík” 1958 óta van használatban. Wikipedia
Puma információi
Vezérigazgató-
Munkavállalók17,2 E
Alapítva1919
SzékhelyHerzogenaurach, Bajorország, Németország
Ágazat-
Webhelypuma.com
Legutóbbi jelentés
2026. júl. 31.
Pénzügyi időszak
Negyedév2 2026
-0,42 EUR / -0,51 EUR
+17,67%túlteljesítés
Bevétel/becsült (EUR)
1,69 Mrd / 1,67 Mrd
+1,34%túlteljesítés
2026. pénzügyi év, N2 – Eredménybeszámoló
Várakozás az eredménybeszámolóra
Áttekintés
A legfrissebb hírekből és jelentésekből származó statisztikák
Korábbi jelentésekMinden érték EUR pénznemben
Loading Previous Earnings...
Bevétel
Nettó jövedelem
Minden érték EUR pénznemben
2025. szept.
2025. dec.
2026. márc.
2026. jún.
Bevétel
1,96 Mrd
1,56 Mrd
1,86 Mrd
1,69 Mrd
Eladott termékekkel kapcsolatos költségek
1,07 Mrd
936,30 M
974,90 M
878,30 M
Értékesítés költsége
1,07 Mrd
936,30 M
974,90 M
878,30 M
Kutatási és fejlesztési költségek
-
-
-
-
Kutatási és fejlesztési költségek összesen
-
-
-
-
Értékesítési, általános és adminisztrációs költségek
-
-
-
-
Működési költség
845,40 M
857,40 M
824,60 M
854,20 M
Működési költségek összesen
1,92 Mrd
1,79 Mrd
1,80 Mrd
1,73 Mrd
Működési bevétel
39,50 M
-228,80 M
64,30 M
-41,90 M
Egyéb nem működési bevétel
-
-
200,00 E
-
EBT, szokatlan tételekkel együtt
-14,40 M
-350,00 M
36,30 M
-73,40 M
EBT, szokatlan tételek nélkül
-4,30 M
-271,10 M
48,90 M
-62,20 M
Jövedelemadó-ráfordítás
37,90 M
-15,00 M
9,80 M
-600,00 E
Hatékony adókulcs
-263,19%
4,29%
27,00%
0,82%
Egyéb működési költségek
845,40 M
857,40 M
824,60 M
854,20 M
Nettó jövedelem
-62,30 M
-336,60 M
26,50 M
-72,80 M
Nettó haszonkulcs
-3,19%
-21,51%
1,42%
-4,31%
Egy részvényre jutó eredmény
-0,35
-1,91
0,24
-0,42
Kamat- és befektetési jövedelem
-
-
-
-
Kamatköltség
-43,80 M
-42,30 M
-15,60 M
-20,30 M
Nettó kamatkiadások
-43,80 M
-42,30 M
-15,60 M
-20,30 M
Értékcsökkenési és amortizációs díjak
-
-
-
-
EBITDA
77,38 M
-185,88 M
107,22 M
51,45 M
Eszközök értékesítéséből származó nyereség vagy veszteség
-
-
-
-
Az AI-tartalmak hibákat tartalmazhatnak. További információ
Google-alkalmazások