Finance

Llistes
Per què NEMAKA ha pujat 2,88%?
Aprofundeix més
NEMAKA:BMV
Nemak SAB De CV
3,21 MXN
+2,88%
(+0,090) 1d
16 d’oct., 14:00:00 GMT-6  ·   MXN
Tots els símbols
SímbolPreuCanviPercentatge de canvi
S'estan generant les estadístiques principals per a NEMAKA...
Obre
3,10 MXN
Alt
3,24 MXN
Baix
3,10 MXN
Capitalització borsària
9095,72 M
Volum mitjà
1,90 M
Volum
1,56 M
Alt 52 setmanes
4,14 MXN
Baix 52 setmanes
2,56 MXN
BPA
-0,43 MXN
Accions en circulació
2862,01 M
Nombre d'empleats
25 k
Obre
3,10 MXN
Alt
3,24 MXN
Baix
3,10 MXN
Capitalització borsària
9095,72 M
Volum mitjà
1,90 M
Volum
1,56 M
Alt 52 setmanes
4,14 MXN
Baix 52 setmanes
2,56 MXN
BPA
-0,43 MXN
Accions en circulació
2862,01 M
Nombre d'empleats
25 k
Notícies
De fonts web i partners de notícies
Perfil
Nemak, S.A.B. de C.V., known as Nemak, is a global automotive parts manufacturing company headquartered in García, Nuevo León, a municipality next to the City of Monterrey, Nuevo León, México. The company manufactures a wide range of automotive parts and systems with primary focus on aluminum auto parts, mainly engine blocks, cylinder heads, and transmission components. It is a Tier 1 supplier to major OEMs and is among the 60 largest auto industry suppliers worldwide. In 2012, the company acquired Wisconsin-based J.L. French Automotive Castings for $215 million. Nemak reported sales of $4.3 billion for 2016 and has more than 36 manufacturing plants that employ more than 21,000 people in 16 countries. It has more than 110 patents and conducts R&D in 5 centers. More than 90% of the sales volume was supplied to the 8 largest automotive manufacturers: Ford, General Motors, Fiat-Chrysler, Volkswagen Group, Hyundai-Kia, BMW, Renault-Nissan and Daimler-Benz. Its installed capacity is mainly in North America, where the company has 10 plants in Mexico, 6 in the United States, and 1 in Canada. Wikipedia
Sobre Nemak SAB De CV
Conseller delegat-
Empleats25,1 k
Fundació1879
Seu principal-
SectorAuto Parts
Lloc webnemak.com
Informes anteriorsTots els valors en MXN
Loading Previous Earnings...
Ingressos
Ingressos nets
Tots els valors en USD
set. del 2025
des. del 2025
març del 2026
juny del 2026
Ingressos
1226,69 M
1223,40 M
1398,92 M
1503,94 M
Cost de productes venuts
1106,51 M
1122,78 M
1290,01 M
1325,61 M
Despeses d'explotació
1106,51 M
1122,78 M
1290,01 M
1325,61 M
Despeses de recerca i desenvolupament
-
-
-
-
Total de despeses de recerca i de desenvolupament
-
-
-
-
Despeses de venda, generals i d'administració
80,47 M
97,21 M
94,36 M
127,09 M
Despesa d'explotació
93,79 M
49,06 M
91,41 M
129,31 M
Total de despeses d'explotació
1200,30 M
1171,84 M
1381,42 M
1454,92 M
Ingrés típic
26,39 M
51,56 M
17,50 M
49,03 M
Altres ingressos atípics
365,00 k
-19,75 M
358,00 k
-6,98 M
EBT, inclosos els articles inusuals
-3,38 M
-82,66 M
7,43 M
-1,08 M
EBT, exclosos els articles inusuals
-3,38 M
29,59 M
7,43 M
-1,08 M
Despesa per l'impost sobre la renda
-28,03 M
17,58 M
-13,11 M
11,86 M
Taxa impositiva efectiva
828,15 %
-21,27 %
-176,43 %
-1.096,03 %
Altres despeses d'explotació
13,32 M
-48,15 M
-2,94 M
2,22 M
Ingressos nets
24,65 M
-100,24 M
20,55 M
-12,94 M
Marge de benefici net
2,01 %
-8,19 %
1,47 %
-0,86 %
Benefici per acció
-
-
-
-
Ingressos per interessos i inversions
2,12 M
-
1,51 M
787,00 k
Despesa per interessos
-28,71 M
-2,80 M
-28,76 M
-30,02 M
Despeses per interessos nets
-26,59 M
-2,80 M
-27,26 M
-29,24 M
Càrrecs per amortització i depreciació
-
-
-
-
EBITDA
125,52 M
62,84 M
126,91 M
158,54 M
Guany o pèrdua per la venda d'actius
-955,00 k
-89,00 k
-126,00 k
-1,22 M
El contingut d'IA pot incloure errors. Més informació
Aplicacions de Google