insights_auto
Varför har MTN gått ned 2,04%?
Gå på djupetchevron_right
MTN:NYSE
Vail Resorts Inc
149,45Â US$
arrow_downward
−2,04%(−3,12) 1 d
149,45Â US$
0,00% (0,00)
bedtimeEfter stängning
Stängd: 14 okt., 16:00:03 GMT−4 · USD
search
Alla symboler
| Symbol | Pris | Ändring | Ändring i procent |
|---|
insights_autoGenererar de viktigaste insikterna för MTN …
Öppen
152,15Â US$
Högt
152,90Â US$
LÃ¥gt
148,40Â US$
Börsvärde
5,33Â md
Genomsn. vol.
966,18Â tn
Volym
1,00
Utdelning
5,94Â %
Kvartalsvis utdelning
2,22Â US$
Ex-utdelningsdatum
8 okt. 2026
P/E-tal
36,26
52v högst
163,34Â US$
52v lägst
118,51Â US$
EPS
4,12Â US$
Beta
0,76
Utestående aktier
35,64Â mn
Antal anställda
6Â tn
Öppen
152,15Â US$
Högt
152,90Â US$
LÃ¥gt
148,40Â US$
Börsvärde
5,33Â md
Genomsn. vol.
966,18Â tn
Volym
1,00
Utdelning
5,94Â %
Kvartalsvis utdelning
2,22Â US$
Ex-utdelningsdatum
8 okt. 2026
P/E-tal
36,26
52v högst
163,34Â US$
52v lägst
118,51Â US$
EPS
4,12Â US$
Beta
0,76
Utestående aktier
35,64Â mn
Antal anställda
6Â tn
Nyheter och artiklar
Från webbkällor och nyhetspartner
Investing.com
·
för 3 timmar sedan
Citizens initiates Vail Resorts stock coverage at Market Perform
Yahoo Finance
·
för 13 timmar sedan
Vail Resorts, Inc. (MTN) Stock Forecasts
Zacks
·
för 21 timmar sedan
LTH vs. MTN: Which Stock Is the Better Value Option?
Yahoo Finance
·
för 22 timmar sedan
LTH vs. MTN: Which Stock Is the Better Value Option?
Profil
Vail Resorts, Inc. is an American mountain resort company headquartered in Broomfield, Colorado. The company is divided among divisions that own and operate 42 mountain resorts in four countries, along with hotels, lodging, condominiums, and golf courses that comprise property real estate holdings. Wikipedia
Om Vail Resorts Inc
VdRobert A Katz | Kirsten A. Lynch
Anställda6,5 tn
Grundadesjan. 1997
HuvudkontorBroomfield, Colorado, USA
Sektor-
Webbplatsvailresorts.com