Finance

Liste
De ce a crescut KANSAINER 3,36%?
Explorează mai mult
KANSAINER:NSE
Kansai Nerolac Paints Ltd
185,00 INR
+3,36%
(+6,01) 1 zi
16 oct., 15:30:00 GMT+5:30  ·   INR
Toate simbolurile
SimbolPrețModificareModificare %
Se generează principalele statistici pentru KANSAINER...
Deschide
179,89 INR
Mare
186,50 INR
Mic
178,45 INR
Capitalizarea bursieră
149,82 mld.
Volum mediu
335,54 K
Volum
441,14 K
Dividende
1,35 %
Dividende trimestriale
0,63 INR
Data ex-dividend
29 iun. 2026
Raportul P/V
23,51
Prețul ridicat pe 52 de săptămâni
264,00 INR
Prețul redus pe 52 de săptămâni
157,91 INR
Rezultatul pe acțiune
7,87 INR
Acțiuni aflate în circulație
538,92 mil.
Nr. de angajați
4 K
Deschide
179,89 INR
Mare
186,50 INR
Mic
178,45 INR
Capitalizarea bursieră
149,82 mld.
Volum mediu
335,54 K
Volum
441,14 K
Dividende
1,35 %
Dividende trimestriale
0,63 INR
Data ex-dividend
29 iun. 2026
Raportul P/V
23,51
Prețul ridicat pe 52 de săptămâni
264,00 INR
Prețul redus pe 52 de săptămâni
157,91 INR
Rezultatul pe acțiune
7,87 INR
Acțiuni aflate în circulație
538,92 mil.
Nr. de angajați
4 K
Subiecte de știri
Din surse web și de la parteneri de știri
Profil
Kansai Nerolac Paints Limited is the largest industrial paint and third largest decorative paint company of India based in Mumbai. It is a subsidiary of Kansai Paint of Japan. As of 2015, it has the third largest market share with 15.4% in the Indian paint industry. It is engaged in the industrial, automotive and powder coating business. It develops and supplies paint systems used on the finishing lines of electrical components, cycle, material handling equipment, bus bodies, containers and furniture industries. Wikipedia
Despre Kansai Nerolac Paints Ltd
Director executiv-
Angajați3,8 K
Înființată la1920
SediuMumbai, Maharashtra, India
DomeniuCommodity chemical
Ultimul raport
3 aug. 2026
Perioada fiscală
T1 2027
2,86 INR / 2,44 INR
+17,05%peste estimări
Venit / Est. (INR)
23,74 mld. / 23,45 mld.
+1,23%peste estimări
Apel privind profitul din trimestrul fiscal T1 2027
Se așteaptă apelul privind profitul
Pe scurt
Statistici din cele mai recente știri și rapoarte
Rapoarte anterioareToate valorile în INR
Loading Previous Earnings...
Venit
Venit net
Toate valorile în INR
sept. 2025
dec. 2025
mar. 2026
iun. 2026
Venit
19,54 mld.
19,82 mld.
19,54 mld.
23,74 mld.
Costul bunurilor vândute
12,66 mld.
12,75 mld.
12,97 mld.
15,44 mld.
Costul veniturilor
12,66 mld.
12,75 mld.
12,97 mld.
15,44 mld.
Cheltuieli pentru cercetare și dezvoltare
-
-
-
-
Cheltuieli totale pentru cercetare și dezvoltare
-
-
-
-
Cheltuieli de vânzare, generale și administrative
1,37 mld.
1,35 mld.
4,97 mld.
1,38 mld.
Cheltuieli de funcționare
5,27 mld.
5,28 mld.
5,01 mld.
5,64 mld.
Cheltuieli de funcționare totale
17,93 mld.
18,02 mld.
17,98 mld.
21,08 mld.
Venit din exploatare
1,61 mld.
1,80 mld.
1,56 mld.
2,66 mld.
Alte venituri neoperative
284,30 mil.
352,10 mil.
-1,15 mld.
549,40 mil.
EBT, inclusiv produse neobișnuite
1,82 mld.
1,61 mld.
1,58 mld.
3,12 mld.
EBT, fără produse neobișnuite
1,82 mld.
2,06 mld.
428,40 mil.
3,12 mld.
Cheltuieli asociate cu impozitul pe venit
483,60 mil.
443,60 mil.
485,50 mil.
840,50 mil.
Cotă efectivă de impozitare
26,62 %
27,48 %
30,64 %
26,90 %
Alte cheltuieli de funcționare
3,35 mld.
3,33 mld.
-568,80 mil.
3,63 mld.
Venit net
1,35 mld.
1,21 mld.
1,12 mld.
2,32 mld.
Marja de profit net
6,90 %
6,12 %
5,75 %
9,76 %
Venituri pe acțiune
1,67
1,95
1,58
2,86
Venituri din dobânzi și investiții
-
-
110,60 mil.
-
Cheltuieli cu dobânzile
-77,10 mil.
-88,00 mil.
-84,20 mil.
-80,20 mil.
Cheltuieli nete cu dobânzile
-77,10 mil.
-88,00 mil.
26,40 mil.
-80,20 mil.
Costuri de depreciere și amortizare
543,10 mil.
599,70 mil.
609,00 mil.
628,30 mil.
EBITDA
2,15 mld.
2,19 mld.
1,98 mld.
3,08 mld.
Câștigul sau pierderea din vânzarea activelor
-
-
-
-
Conținutul generat de AI poate include greșeli. Află mai multe
Aplicații Google