Finance

Llistes
HCCD:SGX
CATL
2,67 SGD
0,00%
(0,00) 1d
12 d’oct., 17:04:01 GMT+8  ·   SGD
Tots els símbols
SímbolPreuCanviPercentatge de canvi
S'estan generant les estadístiques principals per a HCCD...
Obre
2,73 SGD
Alt
2,79 SGD
Baix
2,67 SGD
Capitalització borsària
1,66 B
Volum mitjà
365,08 k
Volum
242,90 k
Alt 52 setmanes
4,32 SGD
Baix 52 setmanes
2,38 SGD
Accions en circulació
218,30 M
Nombre d'empleats
186 k
Obre
2,73 SGD
Alt
2,79 SGD
Baix
2,67 SGD
Capitalització borsària
1,66 B
Volum mitjà
365,08 k
Volum
242,90 k
Alt 52 setmanes
4,32 SGD
Baix 52 setmanes
2,38 SGD
Accions en circulació
218,30 M
Nombre d'empleats
186 k
Notícies
De fonts web i partners de notícies
Perfil
Contemporary Amperex Technology Co. Limited, abreujat com a CATL, és una empresa de tecnologia i fabricant de bateries xinesa fundada l'any 2011 especialitzada en la fabricació de bateries d'ions de liti per a vehicles elèctrics i sistemes d'emmagatzematge d'energia, així com en sistemes de gestió de bateries. Amb una quota de mercat del 32,6% el 2021, CATL és el fabricant de bateries d'ions de liti més gran del món per a vehicles elèctrics, produint 96,7 GWh dels 296,8 GWh globals, un 167,5% més que l'any. La companyia té previst tenir un objectiu de capacitat de fabricació de >500 Gwh el 2025 i >800 Gwh el 2030. Té la seu a Ningde, província de Fujian i opera bases de fabricació a Ningde, província de Fujian; Xining, província de Qinghai; Liyang, província de Jiangsu; Yibin, província de Sichuan; Zhaoqing, província de Guangdong i en la seva primera planta a l'estranger situada a Erfurt, Alemanya. Els seus quatre centres principals d'R+D es troben a Ningde, Fujian; Liyang, Jiangsu; Xangai i Múnic, Alemanya. CATL es va fundar a Ningde, cosa que es reflecteix en el seu nom xinès. Wikipedia
Sobre CATL
Conseller delegatZeng Yuqun
Empleats186 k
Fundació16 de des. 2011
Seu principalNingde, Fujian, Xina
Sectorcapital good
Lloc webcatl.com
Pròxima trucada de presentació d'aquí a d’aquí a 7 dies
dt., 20 d’oct. a les 9:00
Període fiscal
T3 2026
- / 5,23 CNY
Ingressos/Est. (CNY)
- / 151,46 kM
Trucada de presentació de resultats del T3 de l'any fiscal 2026
S'està esperant la trucada de presentació de resultats
D'una ullada: guanys propers
Estadístiques de les notícies i els informes més recents
Informes anteriorsTots els valors en CNY
Loading Previous Earnings...
Ingressos
Ingressos nets
Tots els valors en CNY
set. del 2025
des. del 2025
març del 2026
juny del 2026
Ingressos
104,19 kM
140,63 kM
129,13 kM
147,79 kM
Cost de productes venuts
75,46 kM
106,11 kM
97,09 kM
115,16 kM
Despeses d'explotació
75,46 kM
106,11 kM
97,09 kM
115,16 kM
Despeses de recerca i desenvolupament
4973,26 M
7078,76 M
5313,77 M
6062,77 M
Total de despeses de recerca i de desenvolupament
-
-
-
-
Despeses de venda, generals i d'administració
2568,01 M
4761,62 M
4004,03 M
4179,15 M
Despesa d'explotació
9432,58 M
2097,90 M
6923,98 M
9722,24 M
Total de despeses d'explotació
84,90 kM
108,21 kM
104,01 kM
124,88 kM
Ingrés típic
19,29 kM
32,42 kM
25,12 kM
22,91 kM
Altres ingressos atípics
2409,13 M
-9207,60 M
-1810,02 M
1642,70 M
EBT, inclosos els articles inusuals
21,87 kM
28,81 kM
26,68 kM
29,09 kM
EBT, exclosos els articles inusuals
23,93 kM
28,22 kM
27,75 kM
26,95 kM
Despesa per l'impost sobre la renda
1968,48 M
4324,70 M
3944,35 M
4791,87 M
Taxa impositiva efectiva
9,00 %
15,01 %
14,78 %
16,48 %
Altres despeses d'explotació
1843,07 M
-9611,22 M
-2644,48 M
-620,22 M
Ingressos nets
18,52 kM
23,17 kM
20,74 kM
22,55 kM
Marge de benefici net
17,78 %
16,47 %
16,06 %
15,26 %
Benefici per acció
3,63
4,62
4,00
4,61
Ingressos per interessos i inversions
8172,35 M
5267,71 M
5129,97 M
5909,97 M
Despesa per interessos
-625,48 M
-550,54 M
-693,88 M
-698,34 M
Despeses per interessos nets
7546,88 M
4717,17 M
4436,08 M
5211,63 M
Càrrecs per amortització i depreciació
-
-
-
-
EBITDA
24,99 kM
38,59 kM
31,29 kM
30,14 kM
Guany o pèrdua per la venda d'actius
-
-174,64 M
-
-22,05 M
El contingut d'IA pot incloure errors. Més informació
Aplicacions de Google