Finance

Senarai
GWO:TSE
Great-West Lifeco Inc
CAD 88.65
+1.26%
(+1.10) 1H
9 Okt, 4:00:00 PTG GMT-4  ·   CAD
Semua simbol
SimbolHargaPerubahan% Perubahan
Menjana cerapan popular untuk GWO...
Buka
CAD 87.75
Tinggi
CAD 88.77
Rendah
CAD 87.18
Permodalan Pasaran
79.29B
Purata volum
1.14J
Volum
377.93K
Dividen
3.02%
Dividen suku tahunan
CAD 0.67
Tarikh tanpa dividen
1 Sep 2026
Nisbah H/P
18.27
tgi 52 mgu
CAD 95.96
rdh 52 mgu
CAD 57.56
EPS
CAD 4.85
Beta
0.36
Syer tertunggak
894.46J
Bilangan pekerja
33K
Buka
CAD 87.75
Tinggi
CAD 88.77
Rendah
CAD 87.18
Permodalan Pasaran
79.29B
Purata volum
1.14J
Volum
377.93K
Dividen
3.02%
Dividen suku tahunan
CAD 0.67
Tarikh tanpa dividen
1 Sep 2026
Nisbah H/P
18.27
tgi 52 mgu
CAD 95.96
rdh 52 mgu
CAD 57.56
EPS
CAD 4.85
Beta
0.36
Syer tertunggak
894.46J
Bilangan pekerja
33K
Cerita berita
Daripada sumber web dan rakan kongsi berita
Profil
Great-West Lifeco Inc. is a Canadian insurance-centered financial holding company that operates in North America, Europe and Asia through five wholly owned, regionally focused subsidiaries. Many of the companies it has indirect control over are part of its largest subsidiary, The Canada Life Assurance Company; the others are managed by Great-West Lifeco U.S. LLC, a U.S. based subsidiary. Great-West Lifeco is indirectly controlled by Montreal billionaire Paul Desmarais Jr. through his stake in the Power Corporation of Canada, which owns 72% of Great-West Lifeco. The hyphen in the company's name was originally a typesetter's error. For the three months ending June 2013, 63% of revenue originated in Canada, 26% from the U.S., and 10% from Europe. Group retirement products and 401k markets remain key areas of growth for the company. Lower U.K. wealth management single premiums negatively affected growth. Approximately half of company profit comes from Canada, a third from Europe and the rest from the United States. In the first half of 2011, premium income made up 63.99% of total revenue, up from 56.07%. Wikipedia
Perihal Great-West Lifeco Inc
CEODavid Harney
Pekerja33.4K
Diasaskan15 Mei 1986
Ibu pejabatWinnipeg, Manitoba, Kanada
Sektor-
Laporan terakhir
29 Jul 2026
Tempoh fiskal
S2 2026
CAD 1.42 / CAD 1.37
+3.38%melebihi
Hasil / Anggaran (CAD)
8.35B / -
Panggilan persidangan pendapatan fiskal Suku Ke-2 2026
Menunggu panggilan persidangan pendapatan
Sekilas pandang
Cerapan daripada berita dan laporan terkini
Laporan sebelumnyaSemua nilai dalam CAD
Loading Previous Earnings...
Hasil
Pendapatan bersih
Semua nilai dalam CAD
Sep 2025
Dis 2025
Mac 2026
Jun 2026
Hasil
8.21B
11.50B
8.36B
8.35B
Kos barangan yang dijual
4.72B
4.61B
4.73B
4.91B
Kos hasil
4.72B
4.61B
4.73B
4.91B
Perbelanjaan penyelidikan dan pembangunan
-
-
-
-
Jumlah perbelanjaan penyelidikan dan pembangunan
-
-
-
-
Perbelanjaan jualan, am dan pentadbiran
1.92B
1.94B
1.81B
1.96B
Belanja kendalian
2.03B
2.26B
1.92B
2.07B
Jumlah belanja kendalian
6.74B
6.87B
6.65B
6.98B
Pendapatan kendalian
1.47B
4.63B
1.71B
1.36B
Pendapatan bukan kendalian lain
-
-25.00J
-
-
EBT termasuk item luar biasa
1.37B
1.30B
1.60B
1.26B
EBT tidak termasuk item luar biasa
1.38B
1.38B
1.62B
1.28B
Belanja cukai pendapatan
189.00J
158.00J
271.00J
162.00J
Kadar cukai berkesan
13.79%
12.19%
16.88%
12.83%
Belanja kendalian lain
-
213.00J
-
-
Pendapatan bersih
1.20B
1.10B
1.24B
1.09B
Margin untung bersih
14.66%
9.54%
14.85%
13.05%
Perolehan bagi setiap syer
1.33
1.36
1.37
1.42
Pendapatan faedah dan pelaburan
-
-
-
-
Belanja faedah
-88.00J
-3.23B
-87.00J
-87.00J
Belanja faedah bersih
-88.00J
-3.23B
-87.00J
-87.00J
Caj susut nilai dan pelunasan
-
-
-
-
EBITDA
1.58B
4.83B
1.82B
1.48B
Keuntungan atau kerugian daripada jualan aset
-
-
-
-
Kandungan AI boleh mengandungi kesilapan. Ketahui lebih lanjut
BantuanHantar maklum balasPrivasiSyaratPenafian
Apl Google