Finance

Llistes
Per què CATL01 ha baixat 3,11%?
Aprofundeix més
CATL01:BKK
CATL
3,74 ฿
-3,11%
(-0,12) 1d
6 de nov., 16:40:00 GMT+7  ·   THB
Tots els símbols
SímbolPreuCanviPercentatge de canvi
S'estan generant les estadístiques principals per a CATL01...
Obre
3,72 ฿
Alt
3,76 ฿
Baix
3,60 ฿
Capitalització borsària
1,40 B
Volum mitjà
3,85 M
Volum
0,00
Alt 52 setmanes
7,40 ฿
Baix 52 setmanes
3,28 ฿
Accions en circulació
218,30 M
Nombre d'empleats
186 k
Obre
3,72 ฿
Alt
3,76 ฿
Baix
3,60 ฿
Capitalització borsària
1,40 B
Volum mitjà
3,85 M
Volum
0,00
Alt 52 setmanes
7,40 ฿
Baix 52 setmanes
3,28 ฿
Accions en circulació
218,30 M
Nombre d'empleats
186 k
Notícies
De fonts web i partners de notícies
Perfil
Contemporary Amperex Technology Co. Limited, abreujat com a CATL, és una empresa de tecnologia i fabricant de bateries xinesa fundada l'any 2011 especialitzada en la fabricació de bateries d'ions de liti per a vehicles elèctrics i sistemes d'emmagatzematge d'energia, així com en sistemes de gestió de bateries. Amb una quota de mercat del 32,6% el 2021, CATL és el fabricant de bateries d'ions de liti més gran del món per a vehicles elèctrics, produint 96,7 GWh dels 296,8 GWh globals, un 167,5% més que l'any. La companyia té previst tenir un objectiu de capacitat de fabricació de >500 Gwh el 2025 i >800 Gwh el 2030. Té la seu a Ningde, província de Fujian i opera bases de fabricació a Ningde, província de Fujian; Xining, província de Qinghai; Liyang, província de Jiangsu; Yibin, província de Sichuan; Zhaoqing, província de Guangdong i en la seva primera planta a l'estranger situada a Erfurt, Alemanya. Els seus quatre centres principals d'R+D es troben a Ningde, Fujian; Liyang, Jiangsu; Xangai i Múnic, Alemanya. CATL es va fundar a Ningde, cosa que es reflecteix en el seu nom xinès. Wikipedia
Sobre CATL
Conseller delegatZeng Yuqun
Empleats186 k
Fundació16 de des. 2011
Seu principalNingde, Fujian, Xina
SectorIndustrials
Sectorcapital good
Lloc webcatl.com
Informes anteriorsTots els valors en CNY
Loading Previous Earnings...
Ingressos
Ingressos nets
Tots els valors en CNY
des. del 2025
març del 2026
juny del 2026
set. del 2026
Ingressos
140,63 kM
129,13 kM
147,79 kM
165,22 kM
Cost de productes venuts
106,11 kM
97,09 kM
115,16 kM
129,45 kM
Despeses d'explotació
106,11 kM
97,09 kM
115,16 kM
129,45 kM
Despeses de recerca i desenvolupament
7078,76 M
5313,77 M
6062,77 M
7140,44 M
Total de despeses de recerca i de desenvolupament
-
-
-
-
Despeses de venda, generals i d'administració
4761,62 M
4004,03 M
4179,15 M
4503,16 M
Despesa d'explotació
9791,13 M
6923,98 M
9722,24 M
12,35 kM
Total de despeses d'explotació
115,90 kM
104,01 kM
124,88 kM
141,80 kM
Ingrés típic
24,73 kM
25,12 kM
22,91 kM
23,42 kM
Altres ingressos atípics
-1514,36 M
-1810,02 M
1642,70 M
-3269,51 M
EBT, inclosos els articles inusuals
28,81 kM
26,68 kM
29,09 kM
25,26 kM
EBT, exclosos els articles inusuals
28,22 kM
27,75 kM
26,95 kM
27,26 kM
Despesa per l'impost sobre la renda
4324,70 M
3944,35 M
4791,87 M
2793,33 M
Taxa impositiva efectiva
15,01 %
14,78 %
16,48 %
11,06 %
Altres despeses d'explotació
-1917,98 M
-2644,48 M
-620,22 M
415,60 M
Ingressos nets
23,17 kM
20,74 kM
22,55 kM
21,25 kM
Marge de benefici net
16,47 %
16,06 %
15,26 %
12,86 %
Benefici per acció
4,62
4,00
4,61
4,10
Ingressos per interessos i inversions
5267,71 M
5129,97 M
5909,97 M
5438,29 M
Despesa per interessos
-550,54 M
-693,88 M
-698,34 M
-1136,55 M
Despeses per interessos nets
4717,17 M
4436,08 M
5211,63 M
4301,74 M
Càrrecs per amortització i depreciació
-
-
-
-
EBITDA
30,90 kM
31,29 kM
30,14 kM
29,59 kM
Guany o pèrdua per la venda d'actius
-174,64 M
-
-22,05 M
22,05 M
Propers esdeveniments
El contingut d'IA pot incloure errors. Més informació
Aplicacions de Google