Finance

Liste
De ce a scăzut 600375 2,80%?
Explorează mai mult
600375:SHA
Hanma Technology Group Co Ltd
3,47 CNY
-2,80%
(-0,100) 1 zi
15 oct., 15:00:02 GMT+8  ·   CNY
Toate simbolurile
SimbolPrețModificareModificare %
Se generează principalele statistici pentru 600375...
Deschide
3,53 CNY
Mare
3,53 CNY
Mic
3,47 CNY
Capitalizarea bursieră
5,85 mld.
Volum mediu
18,20 mil.
Volum
15,71 mil.
Raportul P/V
104,24
Prețul ridicat pe 52 de săptămâni
8,84 CNY
Prețul redus pe 52 de săptămâni
3,47 CNY
Rezultatul pe acțiune
0,03 CNY
Acțiuni aflate în circulație
555,74 mil.
Nr. de angajați
2 K
Deschide
3,53 CNY
Mare
3,53 CNY
Mic
3,47 CNY
Capitalizarea bursieră
5,85 mld.
Volum mediu
18,20 mil.
Volum
15,71 mil.
Raportul P/V
104,24
Prețul ridicat pe 52 de săptămâni
8,84 CNY
Prețul redus pe 52 de săptămâni
3,47 CNY
Rezultatul pe acțiune
0,03 CNY
Acțiuni aflate în circulație
555,74 mil.
Nr. de angajați
2 K
Subiecte de știri
Din surse web și de la parteneri de știri
Profil
Hanma Technology Group Co., Ltd., formerly known as Hualing Xingma Automobile Co., Ltd. is a publicly traded Chinese manufacturer of trucks and truck-based special vehicles established in 1999. The company traces its origins back to a Ma'anshan manufacturer established in 1970. As a marque and as the company name in markets outside China, Hualing Xingma uses the designation CAMC. The current controlling shareholder of the company is Geely, who owns 28.01% through Geely New Energy Commercial Vehicle Group. Wikipedia
Despre Hanma Technology Group Co Ltd
Director executiv-
Angajați1,78 K
Înființată la12 dec. 1999
Sediu-
Domeniu-
Rapoarte anterioareToate valorile în CNY
Loading Previous Earnings...
Venit
Venit net
Toate valorile în CNY
sept. 2025
dec. 2025
mar. 2026
iun. 2026
Venit
1,61 mld.
2,10 mld.
2,01 mld.
1,82 mld.
Costul bunurilor vândute
1,48 mld.
1,90 mld.
1,87 mld.
1,69 mld.
Costul veniturilor
1,48 mld.
1,90 mld.
1,87 mld.
1,69 mld.
Cheltuieli pentru cercetare și dezvoltare
45,94 mil.
84,91 mil.
54,71 mil.
45,29 mil.
Cheltuieli totale pentru cercetare și dezvoltare
-
-
-
-
Cheltuieli de vânzare, generale și administrative
73,13 mil.
78,09 mil.
66,60 mil.
65,45 mil.
Cheltuieli de funcționare
84,87 mil.
199,85 mil.
94,49 mil.
127,78 mil.
Cheltuieli de funcționare totale
1,56 mld.
2,10 mld.
1,96 mld.
1,81 mld.
Venit din exploatare
45,13 mil.
-432,19 K
45,53 mil.
8,52 mil.
Alte venituri neoperative
-2,11 mil.
-7,48 mil.
-341,48 K
-11,20 mil.
EBT, inclusiv produse neobișnuite
10,44 mil.
7,29 mil.
26,20 mil.
-4,18 mil.
EBT, fără produse neobișnuite
27,75 mil.
-14,75 mil.
30,83 mil.
-17,50 mil.
Cheltuieli asociate cu impozitul pe venit
-
-3,91 mil.
875,34 K
2,93 K
Cotă efectivă de impozitare
-
-53,61 %
3,34 %
-0,07 %
Alte cheltuieli de funcționare
-12,51 mil.
19,90 mil.
-3,03 mil.
28,56 mil.
Venit net
12,90 mil.
6,95 mil.
27,14 mil.
6,07 mil.
Marja de profit net
0,80 %
0,33 %
1,35 %
0,33 %
Venituri pe acțiune
-
-
-
-
Venituri din dobânzi și investiții
1,35 mil.
10,25 mil.
1,32 mil.
1,72 mil.
Cheltuieli cu dobânzile
-16,92 mil.
-16,66 mil.
-15,68 mil.
-16,06 mil.
Cheltuieli nete cu dobânzile
-15,57 mil.
-6,41 mil.
-14,36 mil.
-14,34 mil.
Costuri de depreciere și amortizare
-
-
-
-
EBITDA
106,27 mil.
46,56 mil.
92,53 mil.
48,12 mil.
Câștigul sau pierderea din vânzarea activelor
715,63 K
-85,90 K
-
-218,40 K
Conținutul generat de AI poate include greșeli. Află mai multe
Aplicații Google