Finance

Llistes
Per què 500109 ha pujat 5,38%?
Aprofundeix més
500109:BOM
Mangalore Refinery and Petrochmcls Ltd
185,25 ₹
+5,38%
(+9,45) 1d
14 d’oct., 15:59:09 GMT+5:30  ·   INR
Tots els símbols
SímbolPreuCanviPercentatge de canvi
S'estan generant les estadístiques principals per a 500109...
Obre
176,20 ₹
Alt
186,30 ₹
Baix
176,00 ₹
Capitalització borsària
324,72 kM
Volum mitjà
680,65 k
Volum
963,00 k
Dividend
2,16 %
Dividend trimestral
1,00 ₹
Data de l'exdividend
9 d’ag. 2024
Ràtio preu-benefici
10,33
Alt 52 setmanes
214,95 ₹
Baix 52 setmanes
136,10 ₹
BPA
17,93 ₹
Accions en circulació
1752,60 M
Nombre d'empleats
2 k
Obre
176,20 ₹
Alt
186,30 ₹
Baix
176,00 ₹
Capitalització borsària
324,72 kM
Volum mitjà
680,65 k
Volum
963,00 k
Dividend
2,16 %
Dividend trimestral
1,00 ₹
Data de l'exdividend
9 d’ag. 2024
Ràtio preu-benefici
10,33
Alt 52 setmanes
214,95 ₹
Baix 52 setmanes
136,10 ₹
BPA
17,93 ₹
Accions en circulació
1752,60 M
Nombre d'empleats
2 k
Notícies
De fonts web i partners de notícies
Perfil
Mangalore Refinery and Petrochemicals Limited, is a division of Oil and Natural Gas Corporation which is under the ownership of the Ministry of Petroleum and Natural Gas of the Government of India. Established in 1988, the refinery is located at Katipalla, north from the centre of Mangalore. The refinery was established after displacing five villages, namely, Bala, Kalavar, Kuthetoor, Katipalla, and Adyapadi. The refinery has a versatile design with high flexibility to process crudes of various API gravities with a high degree of automation. MRPL has a design capacity to process 15 million metric tonnes per annum and is the only refinery in India to have two hydrocrackers producing premium diesel. It also has a polypropylene unit with a capacity of 0.44 million metric tonnes per year. It is one among the two refineries in India to have two CCRs producing high octane unleaded petrol. Currently, the refinery processes around 14.65 million tonnes of crude per year. The company's revenues stood at ₹60,062.02 crore in 2020. MRPL, which was a joint sector company, became a public-sector undertaking after the acquisition of a majority of its shares by ONGC. Wikipedia
Sobre Mangalore Refinery and Petrochmcls Ltd
Conseller delegat-
Empleats2,45 k
Fundació7 de març 1988
Seu principal-
Sector-
Lloc webmrpl.co.in
Informes anteriorsTots els valors en INR
Loading Previous Earnings...
Ingressos
Ingressos nets
Tots els valors en INR
set. del 2025
des. del 2025
març del 2026
juny del 2026
Ingressos
226,49 kM
247,12 kM
241,60 kM
382,54 kM
Cost de productes venuts
200,74 kM
210,55 kM
213,27 kM
357,02 kM
Despeses d'explotació
200,74 kM
210,55 kM
213,27 kM
357,02 kM
Despeses de recerca i desenvolupament
-
-
-
-
Total de despeses de recerca i de desenvolupament
-
-
-
-
Despeses de venda, generals i d'administració
1738,10 M
1842,60 M
3178,92 M
1771,40 M
Despesa d'explotació
14,56 kM
12,63 kM
2859,35 M
16,36 kM
Total de despeses d'explotació
215,31 kM
223,18 kM
216,13 kM
373,38 kM
Ingrés típic
11,18 kM
23,94 kM
25,47 kM
9164,70 M
Altres ingressos atípics
612,50 M
393,40 M
-332,97 M
708,90 M
EBT, inclosos els articles inusuals
9633,50 M
22,20 kM
12,33 kM
12,46 kM
EBT, exclosos els articles inusuals
9633,50 M
22,20 kM
12,89 kM
7739,10 M
Despesa per l'impost sobre la renda
3359,90 M
7691,20 M
11,16 kM
2999,90 M
Taxa impositiva efectiva
34,88 %
34,64 %
90,51 %
24,08 %
Altres despeses d'explotació
9117,20 M
6882,60 M
-4260,35 M
10,58 kM
Ingressos nets
6273,60 M
14,51 kM
1169,92 M
9456,80 M
Marge de benefici net
2,77 %
5,87 %
0,48 %
2,47 %
Benefici per acció
-
-
-
-
Ingressos per interessos i inversions
-
-
509,69 M
-
Despesa per interessos
-2192,20 M
-2189,60 M
-2032,18 M
-2443,10 M
Despeses per interessos nets
-2192,20 M
-2189,60 M
-1522,49 M
-2443,10 M
Càrrecs per amortització i depreciació
3709,70 M
3906,50 M
3949,14 M
4011,40 M
EBITDA
14,85 kM
27,22 kM
29,07 kM
12,96 kM
Guany o pèrdua per la venda d'actius
-
-
-
-
El contingut d'IA pot incloure errors. Més informació
Aplicacions de Google