Finans

Lister
Hvorfor er 300394 steget med 7,48%?
Dyk dybere ned
300394:SHE
Suzhou TFC Optical Communication Co Ltd
246,70 CN¥
+7,48%
(+17,16) 1D
13. okt., 15.04.13 GMT+8  ·   CNY
Alle symboler
SymbolPrisÆndringÆndring i %
Genererer vigtig indsigt for 300394...
Åbn
218,46 CN¥
Høj
250,00 CN¥
Lav
217,01 CN¥
Markedsværdi
256,39 mia.
Gns. vol.
37,33 mio.
Volumen
41,91 mio.
Udbytte
0,41 %
Kvartalsvis udbytte
0,25 CN¥
Ex-dato
17. sep. 2026
P/E-forhold
115,69
Højeste i 52 uger
375,00 CN¥
Laveste i 52 uger
100,81 CN¥
Indtægt pr. aktie
2,13 CN¥
Aktier i omløb
1,09 mia.
Antal ansatte
5 t
Åbn
218,46 CN¥
Høj
250,00 CN¥
Lav
217,01 CN¥
Markedsværdi
256,39 mia.
Gns. vol.
37,33 mio.
Volumen
41,91 mio.
Udbytte
0,41 %
Kvartalsvis udbytte
0,25 CN¥
Ex-dato
17. sep. 2026
P/E-forhold
115,69
Højeste i 52 uger
375,00 CN¥
Laveste i 52 uger
100,81 CN¥
Indtægt pr. aktie
2,13 CN¥
Aktier i omløb
1,09 mia.
Antal ansatte
5 t
Nyhedshistorier
Fra webkilder og nyhedspartnere
Profil
Suzhou TFC Optical Communication Co., Ltd. is a publicly listed Chinese company headquartered in Chengdu that engages in the manufacture and sale of optical fiber components. Wikipedia
Om Suzhou TFC Optical Communication Co Ltd
Administrerende direktør-
Ansatte5,13 t
Grundlagt20. jul. 2005
Hovedsæde-
Sektor-
Websitetfcsz.com
Tidligere rapporterAlle værdier i CNY
Loading Previous Earnings...
Omsætning
Nettoindtægt
Alle værdier i CNY
sep. 2025
dec. 2025
mar. 2026
jun. 2026
Omsætning
1,46 mia.
1,25 mia.
1,33 mia.
1,50 mia.
Varens egenpris
657,73 mio.
523,51 mio.
577,28 mio.
539,66 mio.
Direkte omkostninger forbundet med produkter og tjenester
657,73 mio.
523,51 mio.
577,28 mio.
539,66 mio.
Udgifter til forskning og udvikling
74,64 mio.
66,43 mio.
87,31 mio.
107,61 mio.
Samlede udgifter til forskning og udvikling
-
-
-
-
Salgsrelaterede, generelle og administrative udgifter
40,98 mio.
29,76 mio.
42,18 mio.
33,07 mio.
Driftsomkostninger
125,29 mio.
108,64 mio.
147,67 mio.
168,66 mio.
Samlede driftsomkostninger
783,02 mio.
632,15 mio.
724,95 mio.
708,32 mio.
Driftsindtægt
679,49 mio.
612,87 mio.
605,32 mio.
789,35 mio.
Anden øvrig driftsindtægt
-21,43 mio.
20,25 mio.
-45,23 mio.
43,40 mio.
Indtjening før skat, inkl. usædvanlige varer
658,48 mio.
651,46 mio.
574,38 mio.
802,90 mio.
Indtjening før skat, ekskl. usædvanlige varer
690,84 mio.
612,21 mio.
581,53 mio.
776,54 mio.
Indkomstskat
92,23 mio.
99,46 mio.
82,11 mio.
90,75 mio.
Effektiv skattesats
14,01 %
15,27 %
14,30 %
11,30 %
Andre driftsudgifter
13,35 mio.
11,29 mio.
11,33 mio.
16,92 mio.
Nettoindtægt
566,11 mio.
551,91 mio.
492,22 mio.
712,07 mio.
Nettooverskudsgrad
38,71 %
44,33 %
37,00 %
47,54 %
Indtægt pr. aktie
0,51
0,35
0,45
-
Renter og investeringsindtægt
27,00 mio.
26,66 mio.
21,49 mio.
29,67 mio.
Renteudgift
-373,23 t
-54,27 t
-47,55 t
-35,98 t
Renteudgifter (netto)
26,62 mio.
26,61 mio.
21,44 mio.
29,64 mio.
Afskrivnings- og amortiseringsgebyrer
-
-
-
-
EBITDA
709,80 mio.
656,16 mio.
648,60 mio.
839,73 mio.
Fortjeneste eller tab ved salg af aktiver
475,31 t
-651,26 t
-
-
AI-indhold kan indeholde fejl. Få flere oplysninger
Google-apps